از ما بیشتر بدانید
کاهش تعرفه های اینترنت حجمی و نامحدود صبانت
فروش استثنایی آنتی ویروس های اسمارت سکیوریتی ویژه مشترکین صبانت
خدمات فنی شبکه، پشتیبانی و نظارت در حوزه فناوری اطلاعات (IT)
همیشه امن بمانید - مقالات ویژه امنیت در شبکه، اینترنت و فضای مجازی
جشنواره های دوره ای صبانت به همراه شرایط و تخفیفات ویژه


روش های کاهش مصرف حجم ترافیک اینترنت
 
 ممکن است رمز عبور شما توسط شخصي دیگر استفاده ميشود. در چنين حالتي نسبت به تعويض رمزعبور خود اقدام فرماييد. امكان دارد كه سيستم شما به ورم ها و ويروس ها آلوده شده باشد. با يك آنتي ويروس ، ضد هک و آنتي تروجان به روز سيستم خود را چك كنيد. زيرا ويروس ها و تروجان ها بصورت نامحسوس ميتوانند از اينترنت استفاده نمايند و اين در حجم استفاده شما موثر است. در صورتي كه شما يكي از چندين كامپيوتري هستيد كه از اين Account استفاده مي كنند و يا در يک شبکه هستيد ممکن است شخص ديگري در شبکه شما از اينترنت مصرف ميکند.

بیشتر سایت های اینترنتی به خصوص سایت های ایرانی پر است از تبلیغات رنگارنگ که به صورت فایل های فلش و تصاویر Gif در صفحه این سایت ها نمایان می شوند. این تبلیغات بیشترین سهم را در ترافیک دریافتی شما دارند بهتر است با کمک افزونه های مرورگر خود از نمایش آنها جلوگیری کرده و ترافیک مصرفی خود را به طور چشمگیری کاهش دهید.
سعی کنید همواره از آخرین نسخه مروگرهای امن مثل فایرفاکس یا گوگل کروم برای مرور صفحات اینترنتی استفاده کنید. این مرورگرها علاوه بر قابلیت های فراوان امکان نصب افزونه یا پلاگین هایی را برای بهبود عملکرد خود دارا می باشند.
 
برای کاهش حجم ترافیک مصرفی اینترنت خود سه افزونه کاربردی زیر را به شما پیشنهاد می کنم که روی فایرفاکس خود نصب و فعالسازی نمایید:
 
1- افزونه Flash Disable که می توانید آن را  روی مرورگر فایرفاکس خود نصب نمایید.
با نصب این افزونه که در سمت راست و بالای مرورگرتان اضافه می شود که با کلیک روی آن و خاموش نمودن حالت فلش، نمایش این دسته از فایل ها در صفحات اینترنتی متوقف می گردد.

2- افزونه Gif Block که می توانید آن را روی مرورگر فایرفاکس خود نصب نمایید.
با نصب این افزونه شما باید با فشردن  کلید ترکیبی +ctrl نوار وضعیت افزونه را روی پایین مرورگر خود باز کرده و روی آیکن سمت راست راست کلیک و گزینه enable را انتخاب کنید. از این پس دیگر فایل های تبلیغی gif  مثل بیشتر بنرهای تبلیغاتی نمایش داده نخواهند شد.

3- افزونه Image Blocker که می توانید آن را روی مرورگر فایرفاکس خود نصب نمایید.
با نصب این افزونه می توانید عکس های حجیم و تبلیغاتی دیگر که از دو دسته فوق الذکر نبوده را به وسیله راست کلیک کردن روی آنها و انتخاب گزینهBlock Image  برای نمایش‌های بعدی سایت در آینده غیر فعال نمایید. (مناسب برای سایت هایی که بیشترین بازدید را روزانه از آنها خواهید داشت).

اگر تمام افزونه ها را روی Firefox خود نصب و فعال نمایید علاوه بر لود سریع تر سایت ها به دلیل کم شدن حجم آنها  بعد از مدتی هم شاهد کاهش چشمگیر حجم ترافیک مصرفی اینترنت خود خواهید بود.
 
در صورتي كه از مودم وايرلس استفاده مي كنيد، ممکن است شخصي به صورت غير مجاز از اينترنت شما سرقت ميکند. كامپيوتر را با كابل شبكه به مودم وصل كرده و وايرلس مودم خود را خاموش کنيد و چند روزي ريز مصرف خود را با روزهاي قبل مقايسه کنيد.  
ممکن است ويندوز و نرم افزارهاي دانلود و حتي نرم افزارهاي مالتي مدياي شما ناخواسته از اينترنت شما مصرف کنند .
ممکن است نرم افزارها و ويندوز جهت Update روزانه اينترنت شما رو مصرف کرده اند و بايد Update ويندوز و نرم افزارهاي خود را Disable نماببد.
 

Services

 

peygiri